Adwokat – jak zrobić karierę w branży?

author
4 minutes, 37 seconds Read

Marzysz o tym by w niedalekiej przyszłości zostać adwokatem? Chcesz stać na straży prawa by bronić słabszych i poszkodowanych? W tym wypadku droga na sam szczyt kariery zawodowej jest długa i pełna trudnych wyzwać, co nie zmienia faktu, że zawód adwokata jest jednym z lepiej opłacalnych zawodów w Polsce . Co zatem należy zrobić by zostać profesjonalnym i najlepszym adwokatem? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części wpisu, sprawdź koniecznie w jaki sposób możesz spełnić swoje marzenie.

Wybierz właściwy kierunek studiów wyższych

 

Nie każdy z nas jest stworzony do wykonywania zawodu adwokata, proces nauczania i przygotowywania do pracowania w tej branży jest niezwykle czasochłonny oraz skomplikowany. By zostać prawnikiem należy ukończyć odpowiednie studia prawnicze, dlatego też pierwsze kroki w rozwoju kariery zawodowej należy podjąć już w okresie liceum, wybierając właściwy kierunek studiów wyższych. Zanim opowiemy Ci o tym jak wygląda nauka na studiach prawniczych, skupimy się na tym dla kogo powstał właśnie ten kierunek nauczania. Prawo podobnie jak medycyna cieszy się dużą popularnością wśród młodych osób, które powoli wkraczają w dorosłe życie. Na studia prawnicze zdecydować powinny się przede wszystkim te osoby, które interesują się zagadnieniami podstaw prawa oraz pochwalić się mogą dobrą pamięcią. Dlaczego? Jak to się mówi, dobry adwokat charakteryzować powinien się dobrą pamięcią. Nauka w dużej mierze opiera się na przyswajaniu i zapamiętywaniu poszczególnych przepisów prawa, paragrafów i innych regułek, które adwokaci wykorzystują na codzień w swojej pracy. Dobry prawnik musi mieć również „gadane”, dlatego też umiejętność posługiwania się językiem polskim powinna być na jak najwyższym poziomie. Za kilka miesięcy staniesz się absolwentem szkoły średniej? Pamiętaj o tym, by na egzaminie maturalnym zdawać przedmioty dodatkowe takie jak: wiedza o społeczeństwie (WOS) oraz historia. Ich pozytywny wynik ułatwi Ci dostanie się na wymarzone studia prawnicze, które będą Twoim początkiem w branży adwokackiej.

Zobacz koniecznie ofertę adwokatów :

Studia prawnicze – jak wygląda nauka na studiach?

Tak jak wspominaliśmy wyżej, nauka na studiach prawniczych jest długa i trudna. Proces edukacji przyszłych adwokatów trwa kilka lat i składa się z kilku procesów. Studia prawnicze są kierunkiem jednostopniowym, są to tzw. jednolite studia magisterskie, co to oznacza w praktyce? Nauka w przypadku tego kierunku trwa nieprzerywanie pięć lat, po obronie pracy magisterskiej i zdaniu aplikacji, każdy ze studentów otrzymuje tytuł magistra prawa, który oficjalnie uprawnia go do wykonywania zawodu adwokata. Proces edukacji na tym kierunku przebiega podobnie jak w przypadku pozostałych kierunków humanistycznych. Studenci dużo czytają, piszą i zapamiętują. Rozważając podjęcie nauki w szkole wyższej na kierunku prawniczym musisz przygotować się na to, że większość swojego wolnego czasu spędzisz nad książkami i poświęcisz nauce. Na pierwszym roku studenci zaznajamiają się z podstawami oraz historią prawa, kolejnego roku z przepisami prawa administracyjnego, cywilnego i karnego. Trzeci i czwarty rok studiów bogaty jest w zajęcia z zakresu postępowania cywilnego, administracyjnego i administracyjno-gospodarczego a także podstawy prawa finansowego, prawa pracy i prawa handlowego, oprócz tego studenci biorą udział w proseminariach.

Ostatni rok poświęcony jest pisaniu pracy magisterskiej i przygotowaniu złożenia właściwej aplikacji. Jak widać nauki na studiach prawniczych jest całkiem sporo ale adwokaci są osobami, których zarobki znacznie przewyższają średnią krajową, miesięczna pensja waha się w granicach 3000-4500 zł. Śmiało więc można stwierdzić, że nauka popłaca!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Praca w kancelarii adwokackiej – od czego zacząć?

Będąc absolwentem wyższej szkoły o kierunku prawniczym, posiadając dyplom magistra możesz starać się o zatrudnienie w dowolnej, wybranej przez siebie kancelarii prawniczej. Obecnie ten zawód znajduje się na liście najbardziej pożądanych zawodów. W dzisiejszych czasach adwokaci mają pełne ręce roboty, zaczynając od znalezienia pracy w kancelarii, zdobędziesz pewnego rodzaju doświadczenie, które w przyszłości ułatwi Ci otworzenie własnego biznesu. Nic nie stoi na przeszkodzie byś oprócz udzielania pomocy w kancelarii adwokackiej, pracował na własny rachunek. Założenie własnej kancelarii to szansa na wybicie się w tej branży oraz powiększenie i tak już wysokich zarobków. Wbrew pozorom praca adwokata może być prosta, lekka i przyjemna, wystarczy tylko, że będziesz zajmował się głównie tymi sprawami, w których dziedzinie czujesz się najlepiej np. prawo rodzinne lub prawo handlowe. Skupiając się na jednej specjalizacji Twoje szanse na zostanie najlepszym z najlepszych adwokatów w mieście znacznie się zwiększą.

Teraz wiesz jakie kroki należy podjąć by w przyszłości zostać profesjonalnym adwokatem. Droga na sam szczyt jest długa i ciężka ale jednym z efektów Twoich poświęceń będzie znalezienie dobrze płatnej pracy, bądź otworzenie własnej kancelarii adwokackiej.

 

Pomoc | przy | kredycie
ul. Kaszubska 53/5
70-226 Szczecin
664 954 550
www.pomocprzykredycie.pl

Klimkowski kancelaria prawna
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
42 208 88 42
www.klimkowski-kancelaria.pl
Odfrankuj.ORG kancelaria frankowa
ul. Kaszubska 53/3
70-226 Szczecin
532 395 444
www.odfrankuj.org
Karolina Seidel kancelaria prawa medycznego
ul. Saska 7E
03-968 Warszawa
511 098 052
www.adwokat-seidel.pl

Podobne posty