Mity na temat domów kanadyjskich

author
4 minutes, 21 seconds Read

W naszym kraju domy kanadyjskie pomimo wielu swoich zalet wciąż nie są zbyt popularne. Częściej buduje się jako domki letniskowe niż całoroczne domy mieszkalne. Jest to związane z silnie zakorzenionym przekonaniem o tym, że tylko i wyłącznie domy murowane są trwałe oraz bezpieczne i tylko takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo we własnych czterech ścianach. Niestety te opinie i przekonania są bardzo niesłuszne, ponieważ oprócz wielu zalet domy kanadyjskie Szczecin https://domyhbe.pl/pl/kontakt pochłaniają przede wszystkim mniej środków pieniężnych w trakcie ich tworzenia.

 

Pierwszy i najbardziej popularny mit – domy kanadyjskie nie są odpowiednie do naszego klimatu i nie są trwałe.

Nic bardziej mylnego, wbrew obiegowej opinii domy budowane z drewna nie są wcale mniej odporne na upływ czasu oraz warunki atmosferyczne. Opinia ta najprawdopodobniej wynika z braku świadomości o rozwoju technologii drzewo przetwórstwa, oraz stosowania przy takich budowach technologii. Obecnie do budowy domów kanadyjskich używa się tylko najlepszych surowców, czyli dobrego jakościowo i gatunkowo drewna oraz środków zabezpieczających całość przed działaniem wiatru, słońca oraz wilgoci, a także zapobiegających starzeniu się drewna przedwcześnie. W Polsce domy kanadyjskie najczęściej są tworzone z drzewa świerkowego, świerk jest materiałem łatwo dostępnym, wykazującym odpowiednie parametry wytrzymałościowe i trwałościowe. Drewno dedykowane do budowa domów kanadyjskich https://domyhbe.pl/pl powinno być sezonowane. Czyli składowane w sposób umożliwiający odprowadzenie wilgoci oraz cyrkulację powietrza w swobodny sposób. Po sezonowaniu drewno ulega obróbce strugarka oraz preparatami zabezpieczającymi, a dopiero następnie trafia na budowę.

 

Drugi mit niemniej powszechny – domy kanadyjskie nie są wykonywane starannie i należycie.

Ten mit ściśle wiąże się z pierwszym, ponieważ wedle niektórych osób domy kanadyjskie są wykonywane niedbale więc szybciej wymagają napraw, co jest kompletna bzdurą. Szybkość budowy tego typu domów polega tylko i wyłącznie na braku konieczności oczekiwania na schnięcie poszczególnych elementów murarskich. Trudno jest znaleźć w Polsce profesjonalistów zajmujących się budowa domów kanadyjskich jednak nie jest to niemożliwe. W domach kanadyjskich kluczem do sukcesu jest wzniesienie w prawidłowy sposób całej konstrukcji oraz wykonania w odpowiedni sposób prac murarskich. Jeśli te elementy są zachowane to dom kanadyjski będzie z powodzeniem służył przez wiele lat. Dlatego też nie ma co oszczędzać wybierając ekipy do budowy tego typu budynków. Najlepiej jest zdecydować się na współpracę z doświadczonymi fachowcami, którzy mają już na koncie kilka ukończonych  powodzeniem budów i mogą pochwalić się szerokim portfolio swoich prac.

 

Jeżeli chciałbyś dostać ofertę na taki dom od profesjonalnej firmy posiadającej wieloletnie doświadczenie w produkcji i budowie domów energooszczędnych z prefabrykatów, wypełnij ten formularz.

 

Trzeci mit – związany z parametrami termicznymi i akustycznymi

Wiele osób błędnie twierdzi, że domy kanadyjskie szybko nagrzewają się w lato, co powoduje, że ciężko jest wytrzymać wewnątrz takich budynków, natomiast zima wychładzają się one i wymagają dużych nakładów finansowych ponoszonych na ogrzanie powierzchni użytkowej. Pomimo, że jest to połowicznie prawda, nie jest do końca prawda, to że nie można z tym nic zrobić, ponieważ odpowiednia izolacja i zastosowanie materiałów pozwala uzyskać naprawdę dobre parametry. Odpowiednio wykonane pod względem technologicznym domy kanadyjskie potrafią nie ustępował w niczym domom murowanym pod względem termicznymi. Jeśli chodzi o akustykę wnętrz to także problem zastosowania odpowiedniej izolacji w pomieszczeniach. Fachowa ekipa budowlana, na pewno będzie wiedział co należy zrobić, aby dom tego typu spełniał wszelkie parametry i był funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu dla domowników.

 

Wiele mitów związanych z domami kanadyjskimi wynika przede wszystkim ze złych doświadczeń, oraz źle dobranych technologii w trakcie budowy. jednak należy zwrócić uwagę na niezaprzeczalne zalety tego typu budownictwa. Po pierwsze buduje się je bardzo szybko przy niewielkich nakładach finansowych w porównaniu z tradycyjnymi domami murowanymi, gdyż wymagają użycia mniejszej ilości materiałów oraz powstają w krótszym czasie przez co wynagrodzenie dla ekipy budowlanej jest adekwatnie do poświęconego czasu niższe. . Po drugie, można je budować o każdej porze roku. Jedynym ograniczeniem jeśli chodzi o porę roku są fundamenty, które powinny związać w dodatniej temperaturze, całość stelażu budynku można wykonywać nawet zima, ponieważ przy jego wykonaniu do wykonania potrzeba tylko drewna i gwoździ do połączenia. Dodatkowo są one bardzo energooszczędne oraz ekologiczne. Wykonywane są z naturalnych surowców. Drewno jest materiałem łatwo dostępnym, który jest stosunkowo tani.  Materiał drewniane ponadto zapewniają odpowiedni mikroklimat jego mieszkańcom i umożliwiają dowolna adaptacja według ich potrzeb.

Podobne posty