Apple ID jest znane z całą pewnością wszystkim właścicielom urządzeń marki Apple. Mowa tutaj i tabletach, iphone’ach, laptopach z logo nadgryzionego jabłka i wielu innych. Rzeczone Apple ID znacząco ułatwia logowanie się na różnych, mobilnych produktach w prosty i bezpieczny sposób.
Apple ID co to jest?
Apple ID jest kontem, które posiada każdy właściciel urządzenia słynnej marki Apple. Tego typu konto pozwala na uzyskanie dostępu do różnych usług tej firmy, to jest między innymi Apple Music, App Store, iTunes Store, iCloud i wiele, wiele więcej.
Sama obsługa tego konta jest bardzo prosta i nie wymaga zbyt wiele. Aby się zalogować, wystarczy użyć własny adres e-mail oraz ustawione podczas rejestracji hasło. Co ciekawe, Apple ID można odpowiednio zabezpieczyć różnymi metodami, dzięki czemu konto nie zostanie zhakowane. Dzięki właśnie wspomnianemu Apple ID, istnieje możliwość logowania się do wszystkich usług firmy Apple oraz zarządzania nimi z dzięki jednemu identyfikatorowi.
Jak założyć konto Apple ID?
Konto Apple ID najczęściej zakłada się w trakcie konfiguracji nowego albo zresetowanego urządzenia. W takim wypadku – na samym początku – należy kliknąć w opcję „Nie pamiętasz hasła lub nie masz Apple ID?”, a następnie w „Utwórz bezpłatny Apple ID”. Kolejnym krokiem jest wybranie daty urodzenia oraz wprowadzenia własnego imienia oraz nazwiska, a następnie przejść dalej. W następnym etapie należy podać własny adres e-mail. Można podać bieżący, istniejący już, bądź też założyć nowy na iCloud. Druga możliwość jest w pełni bezpłatna.
Tworząc Apple ID w sklepie App Store, na początku należy otworzyć aplikację App Store właśnie i kliknąć w zdjęcie profilowe lub też ikonkę zdjęcia. Następnie „Utwórz nowy Apple ID”, gdzie konieczne jest wprowadzenie między innymi adresu e-mail, hasła, kraju albo regionu i metodę płatności. W przypadku ostatnich danych – można, ale nie trzeba korzystać z płatnych opcji Apple ID.
Kolejnym etapem jest przeczytanie warunków oraz zasad użytkowania konta Apple ID i zaakceptowanie ich. Potem można przejść dalej. W kolejnym kroku wprowadzamy imię oraz nazwisko, a także datę urodzenia. Można również zasubskrybować informacje na temat najnowszych aktualizacjach od Apple. Na następnym etapie podajemy dane karty kredytowej oraz informacje na temat rozliczenia. Jak już wcześniej wspomniano, karta zostanie obciążona płatnością dopiero po dokonaniu zakupu. Samo założenie konta jest bezpłatne.
W następnym kroku należy potwierdzić numer telefonu, co pozwoli na weryfikację tożsamości w przypadku konieczności odzyskiwania konta. Potem należy wejść na konto e-mail i potwierdzić w wiadomości weryfikacyjnej założenie Apple ID. Po zweryfikowaniu maila możemy zalogować się do usług firmy Apple.
Konto Apple ID można również założyć na komputerze Mac dzięki App Store. Nie każdy wie, że jest też możliwość dokonania tego na komputerach z systemem Windows. W drugim przypadku należy skorzystać z aplikacji iTunes dla tego systemu właśnie. Wystarczy kliknąć z opcję Zaloguj się, a potem z Utwórz Apple ID. Kolejne kroki są bardzo podobne, jak wcześniej omówiliśmy.
Konto możemy również założyć na przykład na telewizorze z funkcją Smart TV albo urządzeniu do strumieniowania. Wówczas należy postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Niezbędne jest wprowadzenie między innymi adresu e-mail, imienia, nazwiska, daty urodzenia, numeru telefonu, metody płatności i tak dalej. Konieczne jest jednak zasubskrybowanie usług, takich jak Apple TV+ czy Apple Music. Musimy również pobrać aplikację Apple TV i skonfigurować ją na telewizorze.
Jeśli mamy jakiekolwiek problemy z założeniem Apple ID, pomóc może w tym serwis Apple. Istnieje również możliwość założenia konta na stronie internetowej. Kroki rejestracji są bardzo podobne, jak wcześniej.
Jak zabezpieczyć swoje konto Apple ID?
Na samym początku warto zabezpieczyć Apple ID poprzez ustawienie silnego hasła. Powinno składać się z co najmniej ośmiu znaków, w tym z wielkich liter oraz cyfr, a nawet znaków specjalnych. Oprócz tego, konto Apple można zabezpieczyć poprzez dwuetapowe uwierzytelnianie. Oznacza to, że jeśli będziemy logować się na nowym urządzeniu, musimy podać czterocyfrowy kod, który pojawi się na ekranie jednego ze sprzętów, na którym jesteśmy już zalogowani. W ten sposób, jeśli ktoś złamie nasze hasło i zaloguje się na Apple ID na obcym produkcie, wówczas dostaniemy o tym informację.
Jeśli dojdzie jednak do jakichkolwiek niepożądanych włamań i konieczna jest naprawa Apple Gorzów Wielkopolski to jednak z miejsc, w których można otrzymać szybką pomoc.
Przede wszystkim, jeśli zgubimy iPhone albo Mac’a, Apple ID posiada funkcję „Znajdź Mój iPhone”. Dzięki tej opcji, mamy możliwość znalezienie telefonu na mapie. Dotyczy to też na przykład AirPods i Apple Watch.
Warto równocześnie wspomnieć, że jeśli chodzi o Apple naprawa Szczecin to miasto, w którym, w razie problemów z Apple ID, pomogą nam najlepsi fachowcy i uporają się z każdym, zaistniałym problemem.